Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

5 przydatnych narzędzi online do nauki języka koreańskiego

1 354  
Uczymy się przez całe życie, ale dlaczego mielibyśmy marnować czas na niemiecki czy hiszpański? No właśnie, lepiej od razu uderzyć w coś mocnego! Szwedzki? Węgierski? Cóż, to dalej zbyt bliskie, zanadto swojskie tematy. Lepiej poszukać głębiej (dalej) i wtedy może nam przyjść do głowy np. język koreański. Zadajmy sobie pytanie: któż by nie chciał od razu potrafić zrozumieć każdego k-popowego hitu? No właśnie! Na tę okazję mamy pięć bardzo przydatnych narzędzi, które przeprowadzą nas przez naukę koreańskiego niemal jak za rączkę.


Masz tylko 5 minut? No to… Drops!


Motywacja do nauki może być ogromna, ale na nic ona się zda, jeśli nie będzie się to wiązało z poświęceniem odpowiedniej liczby godzin tygodniowo na ciężkie zakuwanie. Nie każdy na tę chwilę posiada wspomniany czas, więc twórcy aplikacji o dźwięcznym tytule „Drops” postanowili nagiąć dobę, ucinając z niej tylko przysłowiowe pięć minut. Jak to się udało? Sprawiedliwa ocena „4.6” w Google Play mówi sama za siebie – raczej dość dobrze. Twórcy zastosowali ciekawą mechanikę, mają też dość humorystyczne podejście do sprawy (czyli to, co lubimy najbardziej). Oczywiście nie ma nic za darmo, ale ta apka jest… trochę za darmo, więc na tyle ile się da, to warto ją wykorzystać.

Nie chcesz nic instalować? Zrób to najbardziej klasycznie

Aplikacje bywają fajne i fajniejsze, ale jednak mimo wszystko każdy ma tendencje do zapominania o nich, łącznie z kasowaniem powiadomień. Co prawda trzymamy się dalej narzędzi online, ale postanowiliśmy również znaleźć coś dla osób o bardziej klasycznym podejściu. Otóż na platformie BUKI można znaleźć kogoś, kto w godzinkę wytłumaczy nam to i owo z koreańskiego, być może nawet na przykładzie jakiejś fajnej piosenki. Zajęcia z korepetytorem można odbyć online, więc spokojnie – wcale nie trzeba mieszkać w stolicy, aby znaleźć kogoś o takich umiejętnościach. Co więcej, serwis ten przyda się również tym, którzy naprawdę serio podejdą do tematu, np. chcąc pogłębiać swoje umiejętności na CV (a wiadomo, że koreański każdemu rekruterowi zaimponuje).

Możesz też zacząć od początku i nauczyć się alfabetu

Koreański alfabet jest z lekka egzotyczny, więc może stanowić pewną barierę w nauce szybkiego czytania. Szczególnie dla tych, którzy wymagają spektakularnych efektów już po pierwszym tygodniu od rozpoczęcia lekcji. Można zatem wystartować właśnie od nauki alfabetu ze sprytną aplikacją „Write it! Korean”. Ten program ma jeszcze lepsze oceny, bo aż „4.9” przy 41 tysiącach opinii. W sumie to całkiem dobry pomysł, żeby właśnie od niego zacząć, bo… cóż, pokonanie alfabetu może okazać się na tyle ciężkie, że wrócimy do pierwotnego planu z językiem węgierskim. Przy okazji warto wiedzieć, że „Write It!” to cała seria aplikacji do innych języków również – nie ma za co!

Opcja dla tych, którzy nie chcą płacić

No dobrze, były już opcje mniej lub bardziej płatne, teraz czas nakarmić typową „cebulę”. Zresztą nie ma się czego wstydzić, bo jeśli ktoś nauczyłby się koreańskiego z bezpłatnej aplikacji, a potem dzięki temu dostał lepiej płatną pracę, to takie osiągnięcie bez mrugnięcia okiem też mógłby od razu dopisać do CV. Pomóc w tym może w sposób zdecydowany aplikacja na iOS oraz Android, o bardzo wymyślnej nazwie „Nauka koreańskiego”. Pod tym enigmatycznym tytułem kryje się jednak całkiem ciekawe rozwiązanie, pomagające zarówno w czytaniu, jak i pisaniu po koreańsku. Autorzy zarzekają się, że również w mówieniu, ale chyba nie każdy chciałby to słyszeć.



Na koniec perełeczka: PopPopping Korean

Ostatnim przydatnym narzędziem, które w trzy sekundy zainstalujemy na naszym smartfonie, jest PopPopping Korean. Tak spodobała nam się nazwa, że nie mogliśmy się powstrzymać od umieszczenia jej na liście. Pomimo tych wyrazistych sentymentów z naszej strony, nie ma również obaw o jakość samej nauki. Autorzy w opisie użyli słowa „asocjacyjny”, więc to dowodzi bez wątpienia, że za tym tworem stoi jakaś technologia. Gdy dodamy do tego tzw. formę nauki poprzez zabawę, to od razu uzyskujemy coś, czemu warto poświęcić długie godziny. Życzymy dużo frajdy!

Oglądany: 1354x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.05

10.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało